Följ Avfall Sverige på Facebook
Följ Avfall Sverige på Twitter

Kontakta Avfall Sverige

Avfall Sverige
Baltzarsgatan 25
211 36 Malmö 

Telefon 040-35 66 00 (växel), e-post office@avfallsverige.se

Du kan också nå var och en av oss direkt på telefon eller via e-post.

Weine Wiqvist, vd
Direkttel. 040-35 66 05
Mobiltel. 0708-93 15 99
weine.wiqvist@avfallsverige.se

Jessica Christiansen
Utbildningschef och verksamhetsutvecklare
Direkttel. 040-35 66 18
Mobiltel. 0706-69 36 18
jessica.christiansen@avfallsverige.se

Johan Fagerqvist
Rådgivare för deponerings- och avfallsanläggningar

Direkttel. 040-35 66 24
Mobiltel. 0706-35 69 09
johan.fagerqvist@avfallsverige.se

Aylin Farid
Samhällspolitisk rådgivare
Mobiltel. 0720-62 40 40
aylin.farid@avfallsverige.se

Anna-Carin Gripwall
Kommunikationschef
Direkttel. 040-35 66 08
Mobiltel. 070-662 61 28
anna-carin.gripwall@avfallsverige.se

Karin Jönsson
Redaktör Avfall och Miljö, sopor.nu
Direkttel. 040-35 66 17
Mobiltel. 0706-26 40 99
karin.jonsson@avfallsverige.se

Petra Kvist Carlsson
Kurssamordnare
Direkttel. 040-35 66 03
petra.carlsson@avfallsverige.se

Åsa Lindskog
Rådgivare för förebyggande och återanvändning
Mobiltel. 070-553 15 45
asa.lindskog@avfallsverige.se

Sven Lundgren
Jurist
Direkttel. 040-35 66 09
Mobiltel. 0708-35 66 55
sven.lundgren@avfallsverige.se

Britta Moutakis
Rådgivare för farligt avfall och el-avfall, återvinningscentraler och insamling av källsorterat matavfall
Ansvarig för nätverket Avfall Sverige Yngre
Direkttel. 040-35 66 14
Mobilnr. 0703-58 66 14
britta.moutakis@avfallsverige.se

Jon Nilsson-Djerf
Rådgivare för materialåtervinning, insamling och transport
Mobiltel. 070-526 35 27
jon.nilsson-djerf@avfallsverige.se

Per Nilzén
Utvecklingschef
Direkttel. 040-35 66 13
Mobiltel. 070-523 24 04
per.nilzen@avfallsverige.se

Jakob Sahlén
Rådgivare för energiåtervinning
Direkttel. 040-35 66 16
Mobiltel. 0705-08 66 17
jakob.sahlen@avfallsverige.se

 

 

Caroline Steinwig (föräldraledig)
Rådgivare för biologisk återvinning

Klas Svensson (vikarie)
Rådgivare för biologisk återvinning
Direkttel. 040-35 66 23
Mobiltel. 072-066 23 09
klas.svensson@avfallsverige.se

Ingegerd Svantesson
Kommunikatör och webbredaktör
Direkttel. 040-35 66 07
Mobiltel. 0705-35 66 37
ingegerd.svantesson@avfallsverige.se

Pernilla Svensson
Kursadministratör
Direkttel. 040-35 66 11
pernilla.svensson@avfallsverige.se

Marie Umark
Ekonomiassistent, fakturering, medlemsregister och prenumerationer
Direkttel. 040-35 66 04
marie.umark@avfallsverige.se

Jenny Westin
Rådgivare för statistik, upphandling och avfallstaxor
Direkttel. 040-35 66 15
Mobiltel. 070-518 40 45
jenny.westin@avfallsverige.se

Peter Westling
Chef ekonomi/administration
Direkttel. 040-35 66 06
peter.westling@avfallsverige.se

Lediga platser

HEMAB, Härnösand Energi & Miljö AB, söker chef till affärsområde Återvinning.

Läs mer

OX2 i Helsingborg söker en processingenjör till biogasanläggningen.

Läs mer

Örebro kommun söker planerare inom hållbarhet och återanvändning.

Läs mer

NSR i Helsingborg söker kommunikatör.

Ladda ner annonsen

KSRR, Kalmarsundsregionens Renhållare, säker arbetsledare till återvinningscentralerna.

Läs mer

KSRR söker kommunikationsansvarig.

Läs mer

KSRR söker även personalansvarig.

Läs mer

Här kan Avfall Sveriges medlemmar annonsera ut sina lediga platser kostnadsfritt. Maila info@avfallsverige.se