Följ Avfall Sverige på Facebook
Följ Avfall Sverige på Twitter

Kontakta Avfall Sverige

Avfall Sverige
Baltzarsgatan 25
211 36 Malmö 

Telefon 040-35 66 00 (växel), e-post office@avfallsverige.se

Du kan också nå var och en av oss direkt på telefon eller via e-post.

Avfall Sverige är en medlemsorganisation och vi har starkt begränsade möjligheter att besvara frågor från allmänheten. Vänd er i stället till er kommun eller besök sopor.nu

Weine Wiqvist, vd
Direkttel. 040-35 66 05
Mobiltel. 0708-93 15 99
weine.wiqvist@avfallsverige.se

Jessica Christiansen
Utbildningschef och verksamhetsutvecklare
Direkttel. 040-35 66 18
Mobiltel. 0706-69 36 18
jessica.christiansen@avfallsverige.se

Johan Fagerqvist
Rådgivare för deponerings- och avfallsanläggningar

Direkttel. 040-35 66 24
Mobiltel. 0706-35 69 09
johan.fagerqvist@avfallsverige.se

Aylin Farid
Rådgivare för upphandlingsfrågor
Samhällspolitisk rådgivare
Mobiltel. 0720-62 40 40
aylin.farid@avfallsverige.se

Anna-Carin Gripwall
Kommunikationschef
Direkttel. 040-35 66 08
Mobiltel. 070-662 61 28
anna-carin.gripwall@avfallsverige.se

Karin Jönsson
Redaktör Avfall och Miljö, sopor.nu
Direkttel. 040-35 66 17
Mobiltel. 0706-26 40 99
karin.jonsson@avfallsverige.se

Petra Kvist Carlsson
Kurssamordnare
Direkttel. 040-35 66 03
petra.carlsson@avfallsverige.se

Åsa Lindskog
Rådgivare för förebyggande och återanvändning
Mobiltel. 070-553 15 45
asa.lindskog@avfallsverige.se

Sven Lundgren
Jurist
Direkttel. 040-35 66 09
Mobiltel. 0708-35 66 55
sven.lundgren@avfallsverige.se

Britta Moutakis
Rådgivare för farligt avfall, el-avfall och återvinningscentraler
Ansvarig för nätverket Avfall Sverige Yngre
Direkttel. 040-35 66 14
Mobilnr. 0703-58 66 14
britta.moutakis@avfallsverige.se

Jon Nilsson-Djerf
Rådgivare för materialåtervinning, insamling och transport
Mobiltel. 070-526 35 27
jon.nilsson-djerf@avfallsverige.se

Per Nilzén
Utvecklingschef
Direkttel. 040-35 66 13
Mobiltel. 070-523 24 04
per.nilzen@avfallsverige.se

Jakob Sahlén
Rådgivare för energiåtervinning
Direkttel. 040-35 66 16
Mobiltel. 0705-08 66 17
jakob.sahlen@avfallsverige.se

Caroline Steinwig
Rådgivare för biologisk återvinning
Direkttel. 040-35 66 23
Mobiltel. 070-480 61 23
caroline.steinwig@avfallsverige.se

Ingegerd Svantesson
Kommunikatör och webbredaktör
Direkttel. 040-35 66 07
Mobiltel. 0705-35 66 37
ingegerd.svantesson@avfallsverige.se

Pernilla Svensson
Kursadministratör
Direkttel. 040-35 66 11
pernilla.svensson@avfallsverige.se

Marie Umark
Ekonomiassistent, fakturering, medlemsregister och prenumerationer
Direkttel. 040-35 66 04
marie.umark@avfallsverige.se

Jenny Westin
Rådgivare för statistik och avfallstaxor
Direkttel. 040-35 66 15
Mobiltel. 070-518 40 45
jenny.westin@avfallsverige.se

Peter Westling
Chef ekonomi/administration
Direkttel. 040-35 66 06
peter.westling@avfallsverige.se

Lediga platser

Telge Återvinning söker planeringsingenjör.

Läs mer

Renova i Göteborg söker engagerad arbetsmiljöingenjör.

Läs mer

Åtvidabergs Vatten och Renhållning söker ny VD.

Läs mer

Vakin, Vatten- och Avfallskompetens i Norr, söker utvecklingsingenjör till Hushållsavfall.

Läs mer

Vakin, Vatten- och Avfallskompetens i Norr, söker avfallsingenjör till Hushållsavfall.

Läs mer

Renova i Göteborg söker IT-tekniker med fokus på mobila enheter.

Läs mer

Telge Bostäder och Telge Hovsjö söker avfallssamordnare i Södertälje.

Läs mer

Avfallsenheten i Täby söker utredare.

Ladda ner annonsen

Länsstyrelsen i Skåne söker miljöhandläggare inom området gränsöverskridande avfallstransporter.

Ladda ner annonsen

Norrköping Vatten och Avfall söker projektledare som ska samordna byggandet av Sveriges bästa returpunkt.

Läs mer

Naturvårdsverket söker avfallshandläggare med inriktning mot biologisk behandling och bygg- och rivningsavfall.

Ladda ner annonsen

Envac söker nya medarbetare till olika tjänster.

Läs mer

Här kan Avfall Sveriges medlemmar annonsera ut sina lediga platser kostnadsfritt. Maila info@avfallsverige.se